Salon medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy jak i w podróży.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w jednym zabiegu – Endermologia LPG
Wrzesień 25, 2019

Salon medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale również modelują sylwetkę, likwidują tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie i promują medycynę anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą co raz to ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Ponadto, najnowsze techniki sprawiają, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już sprawności pacjentów, a przynoszą niezwykłe rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej jakości.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród najnowszych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają za zadanie oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka korzystnie wpływa na jej zdrowie i wygląd. Zwykle używane w tym celu w salonach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie wyciąga zanieczyszczenia z uprzednio otwartych porów poprzez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie zastosowuje kwasy w bezpiecznych stężeniach. Inne metody z reguły angażują pracę specjalistycznych urządzeń. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy martwego naskórka i wciąga je do środka. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem mocno regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dawane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uaktywniania procesów odnowy i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają szczególny, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego rodzaju zabiegi przywracają skórze jędrność i elastyczność i powstrzymują proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się również materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste poprawiają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także usuwają zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zepsute komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki szczególnie przyciągają tych, którzy chcą pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z obszarów, które są odporne na ćwiczenia lub specjalne diety. Innowacyjna technologia pozwoliła sporządzić metody, dzięki którym komórki tłuszczowe zostają podzielone, zmieniają stan na płynny, ze względu na co o wiele prościej jest je odessać albo przesłać do wątroby, a stamtąd zwykle usuwane są za pomocą naturalnych procesów przemiany materii. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają też dodatkowe pozytywne efekty, np.: pobudzają do produkcji kolagenu lub ułatwiają usuwanie toksyn. Najczęściej w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, zminimalizować zmarszczki, blizny albo rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych metod modelowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Należy do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na sile ultradźwięków. Istnieją również metody wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody nie są inwazyjne i przynoszą widoczne rezultaty: możliwe jest usunięcie nawet 45% tkanki tłuszczowej, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń i zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii używane od dawna, wciąż odnajdują lepsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki postępowi i co raz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne oferują nowoczesne zabiegi laserowe, które wpływają na różne części ciała i tak samo różne problemy. Najbardziej znana jest z pewnością depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z właściwie każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: na przykład usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie wywołujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na kondycję skóry i w ten sposób ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów pobocznie wpływa na zatrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją także zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, mogą to być zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, wykorzystują innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Dla przykładu liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub przy użyciu nici liftingujących – wstawianych w warstwy skóry, żeby unosiły i trzymały konkretne partie skóry.

https://www.beautymedica.pl/cennik/