Przegląd technik depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – bezinwazyjna liposukcja
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
Październik 28, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, aby włosy nie wyrastały ponownie za szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle rozwijającym się technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zwykle trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się owłosienia, laserowe metody depilacji odróżnia to, że likwidują nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy ponawiać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostu. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać w odstępie kilku tygodni, czasem nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Uzyskanie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły emituje niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika uszkadza włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest uszkadzany w czasie 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zwykle zależy to od miejsca oraz ilości włosów, jakie mają być poddane zabiegowi. Ten sposób depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba ponowić w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niewielkim natężeniu, a o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może powodować niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zwykle znikają w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co oznacza, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje zarówno słabe natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej technice przewagę nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go ponowić, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl