Poduszki ortopedyczne – jak wybrać

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kurs pływania dla niemowląt Toruń
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
JAK DBAĆ O STOPY – Haluksy
Luty 18, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka anatomiczna – jak wybrać?

Zdecydowanie zbyt duża część społeczności ignoruje przedmioty wspierające nas w trakcie snu. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Skoro sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy nieczuli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element musi być odpowiednio dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest niezbędna tylko osobom dotkniętym przez choroby, mającym problemy z kręgosłupem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona w pozytywny sposób na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak ważne jest jej dokładne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może wyrządzić szkody. Trzeba zwrócić uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią opcją są najprawdopodobniej sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i produkcją. Mają oni najbardziej obszerną wiedzę odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Ważne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne umiejscowienie głowy. Najbardziej odpowiednia powinna być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła się przemieszczać w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby znaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co umożliwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Lecz w trakcie wyboru nie możemy patrzeć jedynie na pozycję spania. Niezbędna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych potrzeb. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw warto jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa opisująca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – są w stanie zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanalików powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zdarza się, że jest to nazewnictwo stosowane przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które nie zawsze spełniają swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie nowej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Istotne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka posiada wiele pozytywnych cech, zapewnia doskonałe podparcie, neutralną pozycję, zmniejsza punkty nacisku na kręgi, zwiększa komfort snu, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do snu, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być dopasowywana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą specjalisty na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Prawidłowo dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Dokładne ułożenie głowy może złagodzić ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Rynek jest pełny różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. Wygórowana cena kojarzy się z wysoką jakością, ale nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna