Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w jednym zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające
Wrzesień 25, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Kosmetyki z aloesem
Październik 25, 2019

Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w jednym zabiegu – Endermologia LPG

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego celem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pozwala na wygładzenie skóry już po kilku zabiegach. Zostało stworzone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele lub miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który wzmaga proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), przyspiesza krążenie krwi i przemianę materii, a także wspiera usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się wyszczupla i modeluje. Na dodatek cellulit zostaje zredukowany, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są znacznie mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zmniejszone obrzęki i ogólne rozluźnienie napięcia ciała. https://www.beautymedica.pl/zabiegi/endermologia-lpg/

Pielęgnacja ciała po zabiegach

Po zabiegu endermologii LPG mogą ukazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być miejscowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle ważne jest zachowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim dobre będą pokarmy z niewielką zawartością soli, sodu, tłuszczów i niskim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii służy także systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, żeby nie przemęczać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do ciągłego spalania tłuszczu.

Trzeba też zadbać o właściwe nawilżenie skóry, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu warto stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, aby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszystkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Znaczna część z nich łaczy się bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową także urazy oraz choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Poddawanie się zabiegowi nie jest także wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

W przypadku osób, które mają wstawione implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Te obszary również należy ominąć.