Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
Marzec 25, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
Marzec 31, 2017

Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest lepsze – depilacja laserowa czy depilacja gorącym woskiem? W jaki sposób zaprezentowały się oba sposoby w walce?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest ogólnie znany, włosy trzeba „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, co trwa średnio parę dni. Niekiedy u niektórych Klientek w sumie nie trzeba tyle zwlekać, zaś włosy zaczynają wychodzić ponad skórę natychmiast po pierwszym dniu. Taka taktyka jest bardzo komfortowa, mimo tego że przeciwwskazaniem może być na przykład posiadanie zbyt słabych naczynek krwionośnych, których nie wolno podrażniać podgrzanym woskiem. Potrafią tworzyć się potem rozognione, rozległe plamy oraz w konsekwencji jeszcze więcej naczynek. Kosmetolog nakłada podgrzany wosk na konkretne części ciała, zaś zaraz potem „nakleja” uprzednio przygotowane plastry bądź długie części materiału. Szybkim ruchem ręki zrywa je razem z z włosami. Taka taktyka może być dla wrażliwych Pań niezmiernie kłopotliwa. Bolesność jest uzależniona tylko od limitu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Skóra po sesji za pomocą wosku jest zaczerwieniona jedynie troszkę, jednakże sugeruje się przez co najmniej kilka dni unikać bardzo ciepłych kąpieli i peelingów w partiach, w których zastosowano epilację.
Trzeba z całą pewnością opisać zabieg usuwania owłosienia na całe życie laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a precyzyjnie epilacji – wystarczy przygotować skórę 24 godziny wcześniej. Powinniśmy precyzyjnie ogolić nogi zwyczajną jednorazową maszynką. Ogólnie rzecz ujmując nie musimy „hodować” włosów przez dłuższy czas, a taka możliwość jest niewątpliwym udogodnieniem w czasie depilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w czasie 20 minut, ale przedtem musimy zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie albo porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest między innymi stosowanie antybiotyków typu Izotretinoina, która intensywnie podrażnia komórki skóry. Stąd nie wolno także opalać się na ponad 10 dni przed oraz po wizycie. Wyjątkowo istotne jest także to, by krótko mówiąc nie nakładać peelingów partii ciała, które mają zostać poddane epilacji za pomocą lasera na 7 dni przed oraz po sesji. W ogóle nie wolno również odkrywać ciała na promienie słoneczne w czasie kolejnych wizyt, więc jesień i zima są znakomitym okresem. Klientkom w ciąży trwałe usuwanie owłosienia się także odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem bladego ołówka oznacza na skórze wszelakie przebarwienia, piegi oraz znamiona, bo laser analizuje intensywniej zabarwione obszary skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest bardzo skuteczny jeżeli chodzi o włosy mocne i o ciemnym zabarwieniu – najłatwiej można je usunąć. W salonach, w jakich praktykuje się zabiegi z medycyny estetycznej, sesje depilacji przy użyciu wiązki lasera na każdym kroku wykonują eksperci. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby rejonów ciała, do jakich trudno dojść, na przykład palce u rąk, strefy intymne oraz o większym zakresie działania, którą można w mgnieniu oka depilować nogi. Laser na parę sekund „wciąga” naszą skórę, unicestwia poszczególne cebulki włosków i przerzuca się na nowy rejon skóry. Mając na uwadze rozmaitą grubość meszku, miarę melaniny bądź miarę owłosienia, krótko mówiąc nie można tak naprawdę przewidzieć, jaki zyskamy efekt po jednorazowej wizycie. Statystycznie eliminowanych jest coś koło 30% włosków.

Która metoda jest skuteczniejsza?

Depilacja łydek woskiem:

Te Klientki, które przez przypadek mają do czynienia z redukowaniem owłosienia ocieplonym woskiem, obowiązkowo powinny to wiedzieć! Do kuracji należy zdecydowanie zapuścić włosy i to jest pewnie najbardziej kłopotliwe. Prócz tego te Klientki, które przenigdy nie były na takim zabiegu w salonie kosmetycznym, powinny się przygotować na to, iż terapia wcale nie należy do najprzyjemniejszych – to przykra strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak zależy od sprawności przeprowadzania zabiegu oraz wiedzy i doświadczenia kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog wykonujący depilację za pomocą plastrów wykona to szybciutko oraz bezproblemowo, w ogóle nie narażając Klientki na dodatkowy ból. W pierwszej chwili przykłada symetrycznie nagrzany wosk, zaś potem przykleja specjalne plastry oraz gwałtownym ruchem wyciąga włoski. Generalnie podczas zabiegu mamy możliwość poczuć jedynie oderwanie pierwszego plastra, gdyż to ono jest zazwyczaj najostrzejsze.
Nogi stają się od razu jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Klientek, które oczekują niezwłocznego rezultatu. Cała metoda trwa w okolicy 20 minut, a gładkość trwa przez mniej więcej 14 dni. Włosy, które niedługo odrastają, są dużo słabsze oraz jaśniejsze. Dodatkowo nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed zabiegiem trzeba wypełnić dokładną ankietę, jaką potem omawia się z kosmetologiem. Specjalista odpowie na wszelkie pytania jeszcze w trakcie nakładania wosku. Nie trzeba kompletnie obawiać się bólu, może jedynie delikatnie szczypać wsysana poprzez masywniejszą głowicę skóra. Najczęściej w delikatnych miejscach można mieć doświadczenie dyskomfortu, przykładowo w strefach intymnych. Podczas sesji powinniśmy uświadomić sobie to, iż będzie wyczuwalny delikatny zapach opalanych cebulek włosowych. Zabieg jest krótki i nawet komfortowy. Kosmetolog informuje Klientki, że wykluczona będzie jedynie część cebulek. Jest to zależne od fazy rozwoju włoska – następne muszą dopiero dojrzeć, aby wolno było je usunąć laserem. Przez dwa lub trzy dni włoski będą się wykruszać, na przykład gdy będziemy oczyszczać skórę po prysznicu. Nowe włosy będą cieńsze oraz będą także wolniej wzrastały. Można będzie zobaczyć partie, gdzie będzie ich znacznie mniej. Skóra po wizycie będzie zaczerwieniona i w tym momencie wolno używać pantenolu. Jednorazowy zabieg nie da spektakularnych efektów, dopiero pełen pakiet może wykluczyć włoski ostatecznie (i ani razu nie odrosną).
Reasumując: jeżeli zamierzamy zdecydować się jedynie na pojedynczy zabieg, możemy wybrać depilację ciepłym woskiem (ale po pewnym okresie włosy będą odrastały takie same). A w przypadku kiedy ktoś zamierza wyeliminować owłosienie zupełnie, warto zainwestować w serię zabiegów epilacji za pomocą lasera. Jeżeli zamierzasz wiedzieć więcej, kliknij w link obok – Depilacja