Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne kościołów
Sierpień 28, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
Sierpień 29, 2019

Liposukcja bez operacji Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji kryje się zabieg, jakiego zadaniem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie sylwetki. Istnieje kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywane są liposukcją bez skalpela. Wszystkie te metody polegają na podzieleniu niepotrzebnej tkanki tłuszczowej, którą później odsysa się lub naturalnie wydala z organizmu.

Metody te szczycą się co raz szerszą popularnością wśród pań, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Także ilość zabiegów zależy od osobistych czynników. Przed każdym zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia. Warto też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najważniejszych z nich należą nowotwory, choroby dotyczące krzepliwości krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest szczególnie wskazana dla osób, które chcą pozbyć się tłuszczu w konkretnych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale również pozytywnie wpływa na skórę, jej kondycję i regenerację. W trakcie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie nawet do 500 ml tłuszczu, co więcej laser nie niszczy tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Laserowa liposukcja bez skalpela trwa, w zależności ile jest niechcianego tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego później nacięcia, by można było wsunąć specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser wpływa na komórki tłuszczowe i dzieli ich błony, żeby stały się płynne i można było je odessać już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje usunięta w ciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma również pozytywny wpływ na komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki ich stymulacji poprawia się jakość skóry, ponieważ ta ujędrnia się i zostaje odmłodzona. Efekty zwykle można zauważyć tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się w ciągu 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Wieloletnie badania nad ultradźwiękami sprawiają, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest współcześnie jednym z najbardziej precyzyjnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda zupełnie bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tłuszcz. Bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, nerwów czy naczyń krwionośnych.

Podzielone komórki tłuszczowe staja się płynne i w tej postaci wędrują do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie od 5 do 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są widoczne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana bardziej jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Co więcej, lipoliza iniekcyjna może być stosowana także na twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozdziela komórki tłuszczowe, które później są wchłaniane do wątroby oraz naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu punktowym. Minusem tego typu zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może wystąpić zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który przyspieszy usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pokazują się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są znacznie bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który właściwie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zajęć. Niezależnie od metody zwalczania tłuszczu, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety i aktywnego trybu życia, aby uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.