Depilacja laserowa – zabieg medyczny, czy estetyczny?

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – pewnie każda kobieta czytała kiedyś o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą daleko wschodniej religii, choć w ogóle to słowo nie jest powiązane z bóstwami i modlitwą. Hirsutyzm to przypadłość na którą choruje wiele dziewczyn w każdym miejscu na ziemi. Jest to profesjonalny termin opisujący po prostu nadmierne owłosienie. Panowie także mogą mogą chorować na tą dolegliwość, jednakże większość panów nie ma problemów z dość licznym futerkiem. Dla pań tymczasem to absolutny dramat.

U kobiet cierpiących na hirsutyzm włosy rosną w przesadnej ilości na różnych partiach ciała – w okolicach bikini, na dolnych partiach ciała i co najgorsze na brodzie. Musicie poświadczyć, że włosy na atrakcyjny, żeńskiej buzi nie prezentują się pięknie i pociągająco. A generalnie każda z dziewczyn pragnie być zadbana i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa skutecznie i bez bólu redukuje nadmierne owłosienie z dowolnej partii ciała. Jest to zabieg bezpieczny, szczególnie zalecany ludziom chorującym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej wyjątkowej dolegliwości, oddziałując na wygodę pacjentów.

Jeśli nie masz pojęcia czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie korzystny, obligatoryjnie zapoznaj się z poniższym przewodnikiem informującym o przebiegu epilacji, jak i leczenia nadmiernego owłosienia.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm objawia się nadmiernym owłosieniem w niecodziennych miejscach. U osób z tym schorzeniem, ciemne włoski pojawiają się nie tylko na nogach, pod pachami, czy w strefach bikini, ale również na brodzie, co nie wygląda ładnie. Hirsutyzm stwierdzany jest jako problem kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest produktem ubocznym zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u ładnej 100% dziewczyny pojawia się wąsik? Kobiecy organizm tworzy za równo estrogeny ( kobiece hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. Czasem możliwe jest, że w rezultacie destabilizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają produkować za dużo hormonów płci męskiej. Efektem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w dziwnych miejscach. Następnymi przyczynami hirsutyzmy są najczęściej zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pojawianie się zbędnego owłosienia u kobiet są odpowiedzialne również steroidy (używane w różnych kuracjach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W przypadku odnotowania pierwotnych objawów nadmiernego owłosienia sugeruje się spotkanie u lekarza. Po szczegółowym zbadaniu udokumentuje on diagnozę i zaaplikuje właściwe leki, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wtedy najlepszym wyjściem jest skorzystanie z zabiegu epilacji laserowej. Podczas kilku wizyt raz na dobre pozbędziesz się przeszkadzających Ci włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest rozwiązaniem kierowanym jedynie do osób cierpiących na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – panie i mężczyźni, którym marzy się gładka skóra na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że epilacja laserem kompletnie likwiduje włoski z jakiejkolwiek partii ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy utrzymują, że jest to zabieg bezbolesny. Należyte ustawienie aparatury do właściwości skóry zapewni Tobie komfort podczas każdej wizyty. Najczęściej jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak odporne są Twoje włosy. Generalnie rezultat finalny jest taki – kompletne usunięcie owłosienia i pewność, że włosy nigdy nie pojawią się.

W trakcie zabiegu epilacji (tak brzmi techniczna nazwa) urządzenie przesyła wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Efektem tego procesu jest zdecydowane zniszczenie struktury włosa, który przestaje wzrastać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Podyktowane jest to etapem wzrostu włosa. Promień lasera wchłaniany jest jedynie przez włoski, które wyczuwalne są na górnych partiach skóry. Włosy będące w okresie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają odpowiedniej ilości wysyłanego promieniowania właściwej do ich uszkodzenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włoski zostają wyeliminowane.

Jak twierdzi spora liczba ludzi, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Czarne włosy wyrastające na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zadziwia nas, że panie z hirsutyzmem preferują tą skuteczną formę kuracji. Depilacja laserowa to nie wyłącznie zabieg medycyny kosmetycznej. To pomoc dla wszystkich kobiet, u których nadmierne owłosienie budzi duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich osób, nie odwlekaj tego ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnej wygody? W takim razie umów się na wizytę w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz tradycyjnych zabiegów medycyny estetycznej, salon proponuje profesjonalną depilację laserową z wykorzystaniem pionierskiego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z miejsc intymnych. Pragniesz posiadać ładną i zadbaną skórę? My Ci to ułatwimy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie ponownie poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do witryny tutaj: depilacja laserowa Toruń