Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu
Kwiecień 1, 2017
adwokat toruń kancelaria adwokacka kancelaria toruń
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
Kwiecień 3, 2017

Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Depilacja toruń depilacja laserem depilacja Palomar Vectus

Co jest najlepsze? Drogi depilator, gorący wosk czy laser?

W dzisiejszych czasach każda kobieta pragnie mieć doskonałe ciało, zdecydowanie bez ani jednego włosa! Przeważająca część z nas wcale nie chce tracić czasu na skupowanie kremów do usuwania włosów, z którymi musimy siedzieć pod prysznicem 20 minut. Golarka manualna, mało komfortowy wosk, kosztowne urządzenia na potrzeby depilacji w zaciszu własnego domu – muszą już odejść. Pojawił się już ich następca – laser kosmetyczny, który jest w stanie zredukować owłosienie z każdej części ciała i to do końca życia. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości – to przeczytaj ten tekst.
Pozbywanie się włosów z nóg jest wyjątkowo nudne. Jest tego świadoma na pewno każda z was. Rosnące włosy są intensywniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej o nich zapomnieć. Jeżeli zamierzamy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem w domu, to powinnyśmy koniecznie wiedzieć jak wykonać poszczególne kroki, gdyż możemy sprawić sobie krzywdę, a dokładniej nadwyrężyć skórę. Absolutnie nie możemy zapomnieć o właściwej pielęgnacji, bowiem to podstawa idealnie gładkich nóg (albo innych partii ciała). Może powinnyśmy zaczerpnąć z dobrodziejstwa współczesnych technik i zdecydować się na laser? To niezawodna metoda, ale nie jest aż taka łatwa. Należy zapisać się na parę kosztownych zabiegów, ażeby kosmetolog usunęła wszystkie włosy już na zawsze. Niezwykle istotne jest przygotowanie się do zaprezentowanego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz pociągającą, piękną skórę.

Czy zastanawiałaś się w ogóle, ile maksymalnie czasu marnujesz na pozbywanie się włosów z nóg albo pach? Jeżeli kupiłaś w drogerii jednorazowe golarki to marnujesz codzienne aż 7 minut, a to daje prawie 167 godzin każdego roku. Depilator mechaniczny albo gorący wosk wyłącznie na pozór są skuteczne, bowiem trzeba taki system stosować nie mniej niż przez pół godziny co kilka tygodni. Co więcej dochodzą kosztowne balsamy, kremy oraz następne kosmetyki, których zadaniem jest opóźnić rośnięcie włosków bądź ich wrastanie. Depilacja woskiem jest kłopotliwa i właśnie dzięki niej możemy mieć niebawem komplikacje z wrastaniem włosków. A ponadto w ogóle nie jest aż tak tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie zabiegi, możemy śmiało oznajmić, iż epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i mało kosztowna. W Polsce znajomość tego zabiegu mówiąc w skrócie nie jest jeszcze dostateczna. Spora ilość Pań dowiaduje się o takiej propozycji podczas wpisywania się na pozostałe zabiegi, przykładowo ciepłym woskiem. Nie chcą wypróbować nowości, bowiem nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. A na marginesie o depilacji przy użyciu wiązki lasera krąży kilkadziesiąt błędnych opinii.

Czemu? Ponieważ wyrażenia „depilacja” i „epilacja” są wykorzystywane wymiennie Widać to chociażby po artykułach na wielu stronach internetowych, bądź ocenach różnych „ekspertów” na forach i na portalach społecznościowych. Różnica jest olbrzymia oraz mówiąc w skrócie nie bazuje wyłącznie na tym, że w pierwszym spośród owych określeń nie ma czarodziejskiej literki „d”. W manualnej depilacji (m in. za pomocą plastrów bądź maszynką elektryczną) włos jest usunięty, jednakże wyłącznie na pozór. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca włosek są nienaruszone. Stąd też depilację należy tak często powtarzać. Epilacja laserowa jest metodą trwałego redukowania owłosienia. Uszkadza meszek, cebulkę i ową brodawkę – a rezultatem jest brak zdolności rekonstrukcji włosa i jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest po prostu wiązką światła. W czasie terapii przesyłany jest impuls. Melanina, czyli pigment znajdujący się w środku każdego pojedynczego włosa, absorbuje doprowadzane światło. Podczas działania lasera jest wyzwalane ciepło, natomiast włosek razem z z macierzą i odżywiającą brodawką jest niszczony. Efektywność lasera polega na tym, czy za jednym zamachem spali poszczególne cebulki z włosem czy jedynie je nadwątli. Kilkadziesiąt urządzeń, które instaluje się w mieszkaniach czy gabinetach kosmetycznych wyłącznie pogarsza mechanizm dojrzewania włosa. Zatem po pewnym czasie tworzą się nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Odbieranie bólu jest kwestią indywidualną, ale mówiąc w skrócie nie możemy ponad wszelką wątpliwość potwierdzić, że depilacja laserowa nie boli. W trakcie wysyłania impulsu Klientki mówią o tym, iż odczuwają niewielkie ukłucia albo mrowienie. Najmniejsza bolesność jest odczuwalna przedramionach oraz łydkach, zaś najsilniejsza w strefach intymnych i pach. Jest to natomiast naprawdę znikomy, niewiele znaczący ból, bo na stałe pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy można zapisać się tylko na jeden zabieg?

Jeden zabieg z pewnością nie da dobrych rezultatów. Światło lasera usuwa w trakcie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W większości przypadków wystarczą cztery zabiegi depilacji laserowej. U 20% osób konieczne są terapie przypominające, ponieważ zwyczajnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wówczas są w stanie zacząć wyrastać i trzeba udać się na jeszcze jeden na zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Barwnik włosów do tej pory był niezwykle istotny, natomiast lasery dostępne na rynku w ogóle nie potrafiły poradzić sobie z włosami blond, rdzawymi lub popielatymi. Płowe owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do epilacji z użyciem lasera, ponieważ lasery diodowe miały kłopot z rozróżnianiem meszku od skóry. Dziś korzysta się raczej z urządzenia Palomar Vectus, który jest zaopatrzony w wysokiej jakości akcesorium do oceny włosów oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się realne epilowanie choćby niezmiernie jasnych włosków. Laser Palomar Vectus usuwa włosy w intensywnym kolorze – czarne, czekoladowe – i ledwo widoczne, przykładowo rdzawe i platynowe. Impuls świetlny jest dostosowany na potrzeby koloru włosów oraz odcienia cery, by krótko mówiąc nie doszło do najmniejszych. poparzeń. Parametry są zatem zawsze niezwykle dokładnie dostrajane, aby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w czasie usuwania owłosienia.

Kto bynajmniej nie może jeszcze skorzystać z zabiegu epilacji przy użyciu lasera? Niewątpliwie Kobiety, które mają popielate włosy. Są one kompletnie pozbawione pigmentu, a zabieg zwyczajnie się nie powiedzie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi być odżywiona, mówiąc w skrócie nie może być na niej żadnych otarć ani suchych rejonów. Na kilka dni przed kuracją trzeba poświęcić parę chwil na dobrą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem skóra musi koniecznie być oczyszczona (bez smarowideł wyszczuplających, balsamu na bazie orzecha włoskiego etc.). Niesłychanie istotne jest też precyzyjne zgolenie skóry, bowiem absolutnie nie wolno epilować skóry podrażnionej. Uważne ogolenie daje gwarancję przyjemnego oraz stosunkowo niedotkliwego zabiegu.

Jak wygląda zabieg epilacji laserowej?

Przed sesją każda kobieta koniecznie musi porozmawiać z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyeliminowanie przeciwwskazań. Później wybierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach albo o większych gabarytach zależnie od wybranej partii ciała. Większą stosuje się na dużych rejonach, m in. pośladkach. Mniejszą epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przybliżana do ciała na tzw. „fałdę”. Z boku prezentuje się opisana czynność w ten sposób, iż interesująca lampa z koralowym oświetleniem jest przytykana bez przerwy do ciała. Po sesji kosmetolog smaruje balsamem kojącym cały obszar, na którym zabieg był prowadzony.

Czym smarować skórę po zabiegu?

Niezwłocznie po depilacji i przez parę kolejnych dni należy obowiązkowo smarować miejsca po epilacji z użyciem lasera balsamami, które w swoim składzie zawierają panthenol albo kolejne składniki chłodzące i łagodzące. Przez niemal 7 dni w ogóle nie wolno stosować peelingów, należy zrezygnować całkowicie z kremów przesuszających skórę, promieni słonecznych, basenu i sauny. W przypadku kiedy zaobserwujemy małe strupki, absolutnie nie można ich ściągać (bo pojawią się wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Laser diodowy Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji wszystkich części ciała. Można zatem pozbyć się do końca życia niepożądanego owłosienia z ud, stref intymnych, pach. To doskonały zabieg dla Kobiet, które mają nadmierne owłosienie w okolicy twarzy bądź na plecach oraz przeszkadza im to, przykładowo na basenie.

Czy każdy może iść na zabieg?

Jest kilka typów schorzeń, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu epilacji przy użyciu wiązki lasera. Można do nich zaliczyć między innymi nienadzorowana cukrzyca, epilepsja, choroby rakowate, łuszczyca albo dynamiczne choroby skóry. Kosmetolog mówiąc w skrócie nie zrobi kuracji, jeżeli zażywamy preparaty z retinoidami lub pijemy niektóre zioła. Zabieg musi być przygotowany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, gdyż wtedy mamy szansę z nim omówić wszystkie kłopoty pojawiające się dokładnie po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Generalnie rzecz ujmując, kuracji epilacji laserowej możemy poddać się o każdej porze roku. Należy jednak pamiętać, iż po depilacji w ogóle nie można w żadnym przypadku leżeć w pełnym słońcu, wędrować na basen bądź stosować kremów z alkoholem (silnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg wolno nam wykonać pod koniec roku, bo finalny zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Cała terapia przebiega dość długo, ponieważ nowe wizyty muszą być robione w stosownych odstępach czasowych. Zimny koniec roku zatem to odpowiedni okres, by zacząć realizować pragnienie o idealnej skórze, natomiast wiosna, żeby pokazać ciało oraz pochwalić się gładką skórą.

Jeśli planujesz wiedzieć więcej kliknij w link obok – Depilacja