Lifting – przegląd zabiegów

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe Toruń
Wrzesień 24, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy jak i w podróży.
Wrzesień 25, 2019

Lifting – przegląd zabiegów

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem ilość kolagenu i elastyny w skórze zdecydowanie maleje, co sprawia, że staje się ona zwiotczała oraz powstają na niej zmarszczki. Osoby, które pragną zatrzymać młodość na dłużej, mogą decydować się na zabiegi, które zapewnią jej elastyczność i jędrność. Jeżeli jednak te działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, nowoczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej wygląd i kształt. Co więcej, obecne metody stają się co raz mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zazwyczaj posługują się innymi metodami, ale są efektywnym sposobem na ukrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika opiera się na mocy ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalną maszynę i wnikają w głąb skóry. Sięgają zdecydowanie głębiej od innych urządzeń (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują procesy naprawcze organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być również używana na wszystkich częściach ciała. Dzięki wieloletnim badaniom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niepomyślne działania.

Termolifting

Innym sposobem na aktywowanie wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najskuteczniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków przenikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co pobudza ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, zmniejsza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry wzrasta już po pierwszym zabiegu. To działanie zapobiega starzeniu się oraz jest świetną metodą usuwania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Zabieg nie ma negatywnego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod terminem wolumetrii skrywa się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych substancji nazywanych stymulatorami kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego podnoszą zapadniętą skórę oraz kształtują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest również wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie pokazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Substancję wstrzykuje się pod skórę lub pod mięśnie, a potem rozprowadza subtelnym masażem, co daje zamierzone oraz trwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Co więcej może również zastępować skomplikowane operacje plastyczne, ponieważ za pomocą wypełnienia można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich zadaniem jest utrzymywanie skóry, która z wiekiem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów takich jak: policzki, czoło, linia brwi, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być zbyt ciężka, żeby utrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest również to, że nici liftingujące sa podobne do nici używane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych surowców takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i z reguły są długie na około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był dość inwazyjnym zabiegiem ze względu na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie technika laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna oraz zdecydowanie mniej ingeruje w komórki. Tak jak inne metody, laser ma za zadanie zwiększenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień przyczynia się do mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje również na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najpopularniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również mocno inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej robi specjalne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, żeby stworzyć oczekiwany rezultat. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności od tego, jak wielką część twarzy albo szyi ma poprawić. Operację odmładzającą przeprowadza się pod narkozą. Wymaga ona długiego czasu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na ostateczne efekty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidoczne, a efekty trwałe.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/