Termos obiadowy, przydtane do pracy jak i w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – przegląd zabiegów
Wrzesień 24, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – zabiegi oczyszczające
Wrzesień 25, 2019

Termos obiadowy, przydtane do pracy jak i w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i w sklepach widzimy je od lat, a dokładnie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Budowę termosu opatentowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie pochodzi od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas są świadomi czym jest termos, aczkolwiek mała część osób orientuje się jak on dokładnie pracuje. Jest to ,nazwijmy, urządzenie, wykonane z podwojonych ścianek, a między nimi jest przestrzeń pustki termicznej. Ścianki są cienkie i dzięki temu wymieniają one niewielką ilością ciepła. Utrata ciepła jest również minimalizowana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która przykryta jest warstwą odpierającą światło. Wszystko to sprawia, że akcesorium to podtrzymuje nasze danie lub napój w idealnej temperaturze przez długi czas. Dzisiaj na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów termosów, możemy wybierać w kolorach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także funkcją, na przykład, istnieją termosy tradycyjne, znane każdemu, o standardowym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do posiłków, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych zwykłych przede wszystkim, to znaczy są one primo, sporo większe, po drugie mają zupełnie inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej odmienności.Tego typu termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, rodzinna czy w samotności, w góry, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, mamy możliwość zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to potrzebne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się odpowiedniego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, należy zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy decyzji ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność cenowa. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon musi dużo kosztować. Istotną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają temperaturę oraz termosy szklane i ze stali, które bardzo dobrze sobie radzą. Termosy stalowe są najbardziej popularna, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak trwałe. Następna rzecz jaką należy obadać przed kupnem jest zakrętka, przez który ucieka ciepło. Korek może być działający samoczynnie, z gwintem i hybrydowy. Na wyprawę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten automatyczny, bo to przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; produkowane w ten sposób, aby zmieścić danie dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać na wyprawę należy pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropawej powłoce. Dzięki takiemu zabiegowi możemy mieć pewność, że termos nie wypadnie się nam z dłoni; na dodatek, prezentują się one dużo ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czyli tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, jako,że służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę dużo krócej niż zwykłe termosy na kawę i herbatę, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale w ekspresowym tempie stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś wartościowego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; mają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość dobrze radzi sobie z izolowaniem temperatury, możemy więc cieszenia się z ciepłego jedzenia przez długi czas. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/