Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość

księgowość toruń biuro rachunkowe usługi prowadzenia księgowości
Własne biuro rachunkowe czy praca na etacie?
Kwiecień 13, 2017
kancelaria notarialna notariusz toruń notariusz usługi
Najem okazjonalny – poświadczenie u notariusza
Kwiecień 14, 2017

Jaki ekran LED wybrać? Wielkość, jasność i jakość

Wynajem ekranów LED wynajem telebimów obsługa techniczna imprez

Wynajem ekranów LED wynajem telebimów obsługa techniczna imprez

Wyświetlacze diodowe od pewnego czasu są stałym elementem miejskiej architektoniki. Obszary, w jakich są wzniesione, nabierają całkowicie nowego charakteru. Są częściej odwiedzane, zaś treści promocyjne w szybszym tempie są rejestrowane przez potencjalnych Odbiorców. Metoda LED z całą pewnością ma mnóstwo zalet, ale absolutnie nie zalicza się do najtańszych. Warunki atmosferyczne nie wywierają wpływu w żaden sposób na dostrzegalność telebimu, ani na metodę pokazywania poprzez niego reklam. Niektóre są tak jasne, że widać je z odległości co najmniej 40 metrów. Dodatkowo nasłonecznienie w ogóle nie stanowi poważniejszego dylematu – obrazy są perfekcyjnie widoczne. Dzięki wykorzystaniu ochrony IP 65 ekrany LED doskonale działają w czasie opadów śniegu, gradu lub burzy. Obecnie są traktowane jako fundamentalny zabieg na potrzeby przedstawiania różnych informacji, przykładowo materiałów reklamowych, kursów walut albo rezultatów sportowych. Jako pionierskie narzędzie marketingowe wyświetlacze diodowe stały się wręcz nieuniknione.

Telebimy – jakie parametry są najważniejsze?

Reklama jest tak potrzebna produktowi, jak prąd elektryczny żarówce – to kwestia oczywista. Aby podwyższyć sprzedaż, m. in. rozbudować grono statecznych Interesantów i zaciekawić nowo-powstałych, należy zdecydowanie wybrać system reklamy. Marki, jakie są w stanie stracić większą ilość pieniędzy, będą umieszczały spoty promocyjne na wielkich telebimach bądź polecać swoje wyroby w TV. Jak rzeczywiście kształtuje się kwestia z ekranami LED? Czy wynajem ekranów stał się naprawdę taki rentowny? Jak ma się rzecz z ekranami LED od strony technicznej? Co zrobić, żeby po długim czasie (przykładowo po paru latach) wyświetlał treści jak nowy? W sumie nie ma możliwości w skrócie odpowiedzieć na wszystkie pytania, bo pewne sprawy wiedzą przede wszystkim osoby znakomicie znające branżę.

Rozważając nabycie bądź podnajem ekranów LED, powinniśmy zerknąć na parę istotnych spraw, jakie mają wielki wpływ na jego pracę po dłuższym okresie. Wcale nie chodzi jedynie o opłatę oraz jakość, na jakie na początku zwracają uwagę odbiorcy.

Jakość diod, z których został stworzony telebim

Ów parametr orzeka o żywotności telebimu, jego czytelności i… wartości. Duże wyświetlacze ledowe wyjątkowo tanie są przeważnie zrobione z chińskich diod, które mają wysoce niską wyrazistość i mogą przysparzać masę kłopotów w trakcie pielęgnacji. Prócz tego wielokrotnie widać przebarwienia wyświetlacza, które są zwyczajnie niezgodnością temperatur, która występuje w diodach o różnorodnych kolorach. Dużo bardziej opłacalny jest dzisiaj wynajem ekranów LED, które są przygotowywane w Tajwanie. Nie łudźmy się jednak – najrzetelniejsze wyświetlacze ledowe są wykonywane w Stanach i Japonii.

Metoda zamocowywania indywidualnych diod

Istotne jest jeszcze to, czy są montowane manualnie czy przemysłowo. Jeżeli chodzi o diody montowane manualnie, musimy mieć na uwadze to, iż jednostkowe diody mogą się „przepalić” i będą wygasać. W efekcie na ekranie będą zauważalne ciemne momenty, zaś odbudowa też nie zalicza się do najprzyjemniejszych. Diody instalowane maszynowo mówiąc w skrócie nie spowodują nam owych kłopotów.

Precyzyjność ekranu LED

W ogóle nie może być zależna od warunków zewnętrznych, np. temperatury powietrza czy nasłonecznienia. Czytelność na poziomie 5.000-7.000 cd jest na tyle dobra, aby móc pokazywać reklamy w którychkolwiek warunkach, chociażby w czasie silnych śniegów.

Oprogramowanie

Trzeba koniecznie zerknąć na oprogramowanie, za pomocą jakiego będziemy mieli szansę wdrażać modyfikacje na ekranie LED, tzn. transmitować nowe treści reklamowe, łączyć je w określonej sekwencji itp. Dobrze by było, jeżeliby ekranem LED można było zarządzać na odległość (zatem poprzez Internet). Jednym spośród najpopularniejszych programów jest oczywiście Screen Show przedsiębiorstwa Revolution-Tech. Mamy szansę w trakcie jego stosowania wykonywać doprawdy rozbudowane konfiguracje materiałów promocyjnych, a taka możliwość zarówno dla firmy wypożyczającej ekran, jak również dla najemcy, jest niesamowicie istotne.

Czy opłaca się kupić ekran LED?

Wszystko zależy od tego, w jakiej lokalizacji będzie zamontowany, jakiej będzie szerokości oraz klasy. Jeżeli wynajmiemy chiński telebim, wtedy z pewnością musimy brać pod uwagę to, iż będzie domagać się wielu napraw, zaś w dalszej kolejności – nakładów finansowych. Ekran LED ma wielką przewagę nad kolejnymi wewnętrznymi przekaźnikami treści reklamowych, np. billboardami. Inna jest zwyczajnie widoczność obrazu. Przechodnie bardziej zwracają uwagę na ruchome treści reklamowe, które wciągają podobnie jak obrazy w kinie. Dla wybranych osób opłata wynajęcia telebimu może być opłatą zaporową, zaś na montaż powinniśmy posiadać specjalne zezwolenie (wcale nie wolno umieścić opisanego wielkiego obiektu w losowym miejscu). Trzeba wspomnieć, że wyświetlacze LED w ogóle nie mogą być instalowane prostopadle do jezdni, gdyż oszałamiają jasnością kierowców – są w takiej sytuacji rozpatrywane trochę jak zagrożenie. Warto jednakże nabyć bądź wypożyczyć świetnej jakości telebim, gdyż Nabywcy w takim przypadku lepiej zauważają treści reklamowe. A przedsiębiorstwa częściej płacą za projekcję reklam, bo wpływa to na sprzedaż.

Jeżeli jesteś zaciekawiony zaprezentowaną formą promocji, wejdź w odnośnik mieszczący się tutaj – Wynajem ekranów LED