Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki

Kupno domu, co trzeba wiedzieć?
Zakup domu – tego trzeba przypilnować
Grudzień 11, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – krótka analiza
Styczeń 8, 2018
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Obecnie ludzie regularnie lubią być zaskakiwani. Nie satysfakcjonuje nas już normalne wyskoczenie na drinka, czy na party. Jednym z liderów wśród przepisów na ciekawą wspólną rozrywkę podwładnych lub wypad z paczką znajomych paintball. Niektórzy amatorzy tej nie stroniącej od mocnych wrażeń rozgrywki zmienili target na laser tag – regularnie obwoływany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły na temat wzrostu popularności paintballa laserowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie widzimy kluczowe dysproporcje między obiema stylami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Zdecydowanie – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa określonej liczby nabojów, która towarzyszy nam w popularniejszej odmianie paintballa, i dzięki temu ból wyeliminowano. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale mimo wszystko – strzelanie wiązką światła ma swoje niezaprzeczalne plusy.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego obejmuje tak uczestników rozgrywki jak i otoczenie. Nie należy dostarczyć konkretnych materiałów zabezpieczających teren, a samej grze może przypatrywać się rzesza fanów, zgromadzona tuż obok epicentrum zdarzenia.

Pojawia się wątpliwość – co wiemy o świetle, jakie wyzwala broń, służąca do walki przy paintballu laserowym. Jest ono oparte na podczerwieni, kompletnie bezpiecznej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu rywalizujący oraz zasiadający na widowni poczują się komfortowo.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich powinniśmy podkreślić temat ubioru do gry w laser tag. W przypadku tradycyjnego paintballa, przyśpieszone bicie serca i dobra zabawa związane są z zaawansowanymi środkami ostrożności oraz grubymi mundurami. Zwłaszcza to ostatnie będzie nam przeszkadzać, gdy rządzi odczuwalny upał w lipcu lub miesiąc później. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Kombinezon nie będzie nas wielce ograniczał, i dlatego łączymy wygodę oraz komfort w trakcie gry.

Dzięki temu, że naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – powiększa się grono prawdopodobnych żołnierzy. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie możemy go polecić dzieciom, a jeśli dopilnują odpowiednich środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – aczkolwiek przeważnie jest zobowiązany pokazać konieczne specjalne oświadczenie od rodzica. Brak bólu wywołanego amunicją może skusić do gry więcej kobiet.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Najprawdopodobniej wielu z Was chociaż raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Teraz laser tag daje nam to, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. To może wam się spodobać – w paintballu laserowym nie panuje obostrzenie, że po jednym błędzie wypadacie z gry. Czyż tak nie jest lepiej? Jedźmy zatem dalej. Doświadczona spółka proponująca możliwość pogrania w laser tag najprawdopodobniej spróbuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez służby wojskowe z Polski lub innych krajów. Przykładem może być karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Zdajemy sobie sprawę, że obok tego, czym powalczymy, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o trafieniu lub wypadnięciu z gry. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wzbogacenie sprzętu w niestandardowe rozwiązania, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia gry i poczucia się jak profesjonalny gracz wcześniej zaznaczonych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag obecnie bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Namawiamy do wypróbowania.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Opisaliśmy już dużo walorów laser tagu. To właśnie one, w parze ze stosunkowo niskimi cenami sprawiają, iż ten model zabawy stał się bardzo dobrym planem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w asyście zgranej paczki, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, którzy chcą zapewnić przyszłemu Panu Młodemu jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. Dziś zwyczajna impreza w lokalu może nie wystarczyć, a taka męska batalia zestawi świetną zabawę z dobrze dobraną dawką mocnych wrażeń, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Następnym walorem staje się to, iż batalia odbywa się na nasze życzenie na terenie zamkniętym lub na otwartej przestrzeni.

Paintball laserowy wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz przygotować zaskakującą dla innych lekcję WF-u lub urządzić dzieciakom obóz.

Przestrzegamy – lwia część spółek z paintballem laserowym będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a jak spojrzymy na rosnącą renomę paintballa laserowego, należałoby zapewnić sobie miejsce znacząco wcześniej, a kiedy godzina zostanie dogadana, powinno się dotarcie troszkę przed terminem i oswojenie się z zasadami, działającymi na terenie obiektu organizującego imprezę. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, przyjaźnie odstawiamy na bok i zacznie się wiekopomne starcie!

 

Paintball laserowy – najlepszy wybór —> http://lasertag-torun.pl/oferta