Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

Płaski brzuch odchudzanie toruń modelowanie ciała zabiegi
Jak mieć piękny, płaski i umięśniony brzuch? Odchudzanie dla każdego
Kwiecień 6, 2017
toruńska kancelaria notarialna dobry notariusz pomoc notarialna
W jakich sprawach może doradzić nam notariusz?
Kwiecień 8, 2017

Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Dj łódź profesjonalny dj dj na imprezę

Jak zrobić imprezę, którą wszyscy będą długo pamiętać?

Wszyscy dobrze wiemy, iż doskonałe imprezy to takie, które nie są rozplanowane od początku do końca – czyli mnóstwo rzeczy zwyczajnie odbywa się naturalnie. Nieraz jest tak, iż im bardziej nie mamy ochoty się przygotowywać i nie chcemy wychodzić do kogoś, wówczas impreza jest tym bardziej interesująca. Natomiast w przypadku kiedy przygotowujemy się tydzień wcześniej (panie kupują czasem „odlotowe” ciuchy z niniejszej okazji i dobierają make up), wtedy impreza okazuje się okropnie nudna i chcemy od razu z niej wyjść. Osoba, która jest realizatorem w zasadzie nie potrafi całkiem przewidzieć wszystkich sytuacji, może wyłącznie zasugerować pewne ramy, m in. że o godzinie 12.00 w trakcie Sylwestra uczestnicy imprezy będą sączyć szampana na ulicy i obserwować sztuczne ognie. Jego głównym celem jest zawsze to, by niczego gościom absolutnie nie zabrakło. Trafnym pomysłem jest załatwienie gustownej ramy muzycznej, przykładowo na prywatce będzie grał znany DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Zorganizowanie imprezy w ogóle nie opiera się jedynie na zawiadomieniu przyjaciół sms-em oraz postawieniu trunków na stole. Właśnie – jeśli mamy na względzie zaproszenia. Wysyłanie przykrótkich sms-ów w kształcie: „w weekend dyskoteka, wbijaj”, „w piątek widzimy się u mnie, impreza do samego rana” czy „wstąp, imieniny u mnie”, jest odrobinę trywialne. Świetnym pomysłem jest więc zaprojektowanie zaproszeń i osobiste ich uzupełnienie, albo rozesłanie wiadomości, ale o nieco nietypowym charakterze, m in:

„W związku z masowymi prośbami podwładnych, książę wszystkich dóbr król Michaił I, jako iż jest panującym szczodrym, przyjmuje na legendarną zabawę pod „Modrym Fartuchem”, gdy tylko w niedzielę Słońce schowa się za horyzontem. Nieodzownie należy posiadać luźne okrycie i solidną miarę dobrego humoru. Na uczcie układaniem muzyki zajmie się popularny DJ, natomiast biesiada skończy się w takich okolicznościach, kiedy wszyscy goście zapadną w błogi sen albo wrócą do swoich domów.”

Wyszło bardziej zachęcająco, prawda? Zapewne więcej osób przyjedzie na zabawę po otrzymaniu takiej informacji. Trzeba pamiętać, żeby krótko mówiąc nie była zbyt kwiecista – musi obowiązkowo mieścić zdrową porcję powagi i humoru. Jakich błędów unikać? Przykładowy sms albo zaproszenie w formie kartki nie może nikogo dotknąć. Darujmy sobie określanie kogoś niezbyt wygodną ksywą (nawet jeżeli na wybraną osobę w taki sposób mówią inni), pisanie cudzych cech osobowości (głównie ujemnych) i innych równorzędnych rzeczy.

W przypadku kiedy drukujemy zaproszenia, to ogólnie rzecz ujmując nie muszą one posiadać konstrukcji schludnej karteczki zapełnionej tekstem. Absolutnie nie muszą to być ponadto kartki zdobyte w sklepiku papierniczym bądź w sieci. Wspaniałym pomysłem jest własnoręczne stworzenie graficzne zaproszeń, przykładowo w postaci listu na papirusie rodem ze Średniowiecza. Wszystko zależy naturalnie od profilu zabawy, m in. czy uczestnicy. będą mieli specjalne stroje, np. maski.

Jak przygotować fajny jadłospis?

I w tym miejscu zarysowuje się główny, i jednocześnie bodajże najistotniejszy problem: czy jakiś z przybyłych gości posiada uczulenie lub nietolerancję na jakieś składniki? Jakie są gusta kucharskie przyjaciół? Czy preferują bawić się na tarasie na leżakach czy zjadać wyrafinowane potrawy w restauracji? Na świetnej prywatce alkohol krótko mówiąc nie „zasłoni” smacznego jedzenia, innymi słowy, że potrawy muszą obejmować pierwsze miejsce, natomiast nie białe wino czy cytrynówka. Każdy dokładnie wie, iż wcale nie można pić alkoholu na tzw. „goły żołądek”. Nim zaproszeni goście rozpoczną sączyć wyśmienitej jakości napoje alkoholowe, powinni nieco skonsumować. Menu musi koniecznie być przystosowane do ich potrzeb, przykładowo jeśli koleżanka ze studiów ma reakcję uczuleniową na marchewkę, wówczas wspaniale by było, gdyby na stole zostały postawione dania bez niniejszego warzywa. Skoro kolega z akademika ma kłopot z nietolerancją glutenu i jogurtów i innych produktów mlecznych, wtedy trzeba zrobić przynajmniej 2-3 potrawy właśnie dla niego. W innym przypadku będzie pozostawał przy stole i zupełnie nic nie jadł, albo doniesie własne posiłki, zaś na taką okoliczność nie powinien pozwalać żaden realizator imprezy (jeżeli przejmuje się tym, by wszyscy zaproszeni goście znakomicie się bawili). Koszty prywatki mamy możliwość niewątpliwie rozbić na wszystkich zaproszonych gości – wspólnie z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy z nich przyniesie zwyczajnie ze sobą napój alkoholowy i coś do jedzenia. Należy jednak uważać na to, aby nie pojawiło się kilkanaście butelek piwa i jedyne białe wino (czy na odwrót). Lecz to co każdy uczestnik przynosi powinniśmy uzgodnić na wstępie.

Jeśli planujesz zaprosić na swoją zabawę kogoś, kto będzie odpowiedzialny za dobrą muzykę, to kliknij w ten link – DJ łódź – a odszukasz pod nim interesujące informacje.