Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem
Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa
Marzec 28, 2017
dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Dekoracje ślubne – papierowe zaproszenia, biżuteria i menu
Kwiecień 1, 2017

Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Czego możemy oczekiwać grając w escape room?

W ostatnim czasie na czołowym miejscu były rozrywki online, które nie miały w zasadzie nic wspólnego z rzeczywistością. Co istotne – w mgnienia oku wyparły zabawy planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Paru użytkowników zasiadało przy swoich pecetach w domu na niezliczone godziny i wkraczało w nierealny świat (z myszkami takiej wydajności, iż trudno było niewprawionej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Rezultat był taki, że związki interpersonalne w szerokim zakresie przeniosły się właśnie tam. Bywały okoliczności, w których osoby mieszkające w tym samym domu (np. na pierwszym oraz drugim piętrze), zamiast spotkać się face to face, wysyłały sobie sms-y, korespondowały ze sobą na Facebook’u albo grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można dyskutować o intensywnym wpływie technologii na życie każdego człowieka, z innej – o pasywności lenistwie i zaraźliwej niewrażliwości na innych.Niecodziennym projektem okazała się osobliwa zabawa escape room. Swoje korzenie posiada wprawdzie w świecie rozrywek wirtualnych, lecz później odbyła ważne metamorfozy. Oparta była zupełnie na tekście wyświetlającym się na ekranie komputera, który tyczył się opisu wnętrza i motywu: ucieczki z niego. Sama treść sprawiała, że zabawa przyciągała od samego początku. Na przestrzeni następnych lat gra escape room została zaimportowana na grunt gier odbywających się w sieci. Ulepszono grafię i tym samym nadeszła era „point and click”, czyli rozgrywek wykonywanych przed monitorem komputera z myszką w ręku. Zabawa Escape room przybył również do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz większym zainteresowaniem. W niej nie ma czasu na stare scenariusze czy szare dialogi. Gracz zostaje przeniesiony do prawdziwego pokoju, w którym spotyka się z pozostałymi graczami.
Znajdują się tam niezwykłe przedmioty, trzeba rozwiązać niemało zagmatwanych zagadek, dowieść umiejętności logicznego myślenia i sprawnością. Escape room to gra akcji, która odbywa się na żywo. Główny punktem wszelkich poczynań jest wyjście pokoju wraz z towarzyszami. Wydaje się, iż to wszystko jest znane. Gracze tymczasem posiadają konkretny czas na wydostanie się z pomieszczenia.

Na czym polega ta popularna gra?

Na starcie wszyscy gracze, którzy wybrali konkretny termin oraz porę, zostają zatrzymani w pokoju. Muszą przeszukać całe pomieszczenie. A odszukać w nim można naprawdę wiele zadziwiających rzeczy! Gracze posiadają od 45 minut do godziny, aby rozwiązać wszystkie zagadki oraz opuścić pomieszczenie. Klucz może być ukryty dosłownie wszędzie. Każdy pokój to absolutnie nowa struktura gry. Scenarzyści opracowali je w najdrobniejszych szczegółach, by dostarczyć doskonałej rozrywki i zadziwiać do ostatniej chwili. Nie wszystkim udaje się wyjść z z escape room. Kiedy zajdą takie okoliczności przybywa osoba pełniąca pieczę nad pokojami i je otwiera. Na owym etapie gracze mogą od niej otrzymać informacje, jak trzeba było uciec albo odpowiedź pozostaje tajemnicą. Niespodzianką jest z pewnością fakt, że zainteresowani sami muszą zgłębić historię pokoju – nikt im tego nie przekazuje. Czasami ma miejsce taka sytuacja, że uczestnicy potrafią zadziwić samych autorów tajemnic i wyjaśniają je w pomysłowy sposób, czyli taki, którego nie przewidział scenariusz. Ważnym warunkiem jest nieużywanie siły, aby wydostać się z pomieszczenia.

Dom Kłódek oferuje cztery typy pokojów

Pierwszym rodzajem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że zainteresowani zakradają się do warsztatu znanego żużlowca oraz usiłują odkryć tajnik jego zwycięstw. Ściślej mówiąc mają odszukać ukryty „skarb” w 60 minut, tymczasem okazuje się nim nie sekret sportowca, ale klucz do normalnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze dadzą się zdemaskować? Czy zachowają przytomność umysłu oraz zbiegną z pokoju? Innym modelem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, okazują się tunelem czasoprzestrzennym i gracze przemieszczają się kilkadziesiąt lat wstecz. Aby powrócić do swoich czasów muszą rozwiązać wszelkie niewiadome i uciec z pomieszczenia. Czy „za komuny” obywatelom lepiej się „powodziło”? Z jakich substancji stworzony został eliksir szczęścia? Trzeci typ pokoju nawiązuje do słynnej opowieści o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz bazuje na porwaniu smerfów przez złego czarownika Gargamela do swojego niebezpiecznego zamku. Tam przygotowuje eliksir, który ma na zawsze wyeliminować wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze komponentów musi udać się w podróż i to jest jedyny czas, aby ocalić porwane smerfy. W zamku kryje się pełno pułapek, zaś uczestnicy są jedyną możliwością na wyzwolenie. Ostatni pokój, czyli „Tajemniczy pokój nr 4”, to pomieszczenie, które dopiero co kieruje się do innego wymiaru. Żadne inne informacje nie są przekazywane uczestnikom przed wejściem do niego. Czy ktoś jest zdecydowany? Escaping room można zamówić na szczególne okazje (np. na urodziny, wieczór panieński) i dla pracowników firmy, aby połączyć ich również zachęcić do kreatywnego działania. Dom Kłódek w Toruniu może także stworzyć indywidualną ofertę, czyli dobraną do oczekiwań przyszłych graczy. Serdecznie zapraszamy odwiedź stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room Toruń.