Malowanie bawialni – ściany mogą inspirować

Pozycjonowanie lokalne - dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Pozycjonowanie lokalne – dotrzyj do Klientów z Twojej okolicy
Sierpień 6, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
Grudzień 2, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Szkraby uwielbiają zabawę. Podczas zabaw nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Sale zabaw to doskonały patent na spędzenie wolnego czasu. Są one ciekawym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Bawialnie to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wykreować perfekcyjne miejsce rozrywki dla maluchów, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak kluczowy jest profesjonalny wybór kolorów i tematów przewodnich występujących w salach zabaw. Przestrzeń można na dodatek ubarwić poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – dobór kolorów

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Kolory mają wpływ na nasze samopoczucie. Fioletowe kolory relaksują, a brązy kojarzą się z naturą. Biały wprowadza harmonię, podobnie jak wszystkie odcienie szarości. Kolory w świecie dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one stymulować rozwój malucha: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór kolorów i zachowanie balansu między nimi. Nie wolno zapominać o tym, że to jakich kolorów używa dziecko podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj przedstawia jego stan emocjonalny. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – trendy i motywy

Bawialnię można pomalować jednym kolorem. Znacznie ciekawszą opcją jest wykonanie rysunków artystycznych dostosowanych do świata dziecka. Inspirujące murale bardzo często spotykane są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W takie urozmaicenia inwestują także właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Wystarczy kilka rysunków, aby wnętrze zmieniło się nie do poznania.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Jest w czym wybierać. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak DreamWorks i Disney. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Ciekawym pomysłem na wystrój bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Zawsze sprawdza się puszcza, dno morza czy stacja kosmiczna. Dzięki takim rysunkom nie tylko upiększymy ściany, ale też pobudzimy kreatywność dziecka. Malunki przedstawiające morską głębinę, przybliżą tak specyficzną faunę i florę.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na ścianach, warto dostosować do wieku malców, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – kompozycja musi mieć ręce i nogi

Kompozycja ma znaczenie przy dekorowaniu wszystkich pomieszczeń, także sal zabaw dla dzieci. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeżeli wybierzemy jako motyw dominujący muralu na przykład: pałac księżniczki, to z łatwością zaaranżujemy przestrzeń. Komnata z jadalnym stołem sprawdzi się w sali urodzin, natomiast biegające królewny zachęcą do ruchu i większej aktywności. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Artystyczne obrazy dla dzieci dają ogromne pole do popisu. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – co z farbami?

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Dotyczy to nie tylko urządzeń, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Jakość powinna być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. W takiej sytuacji sprawdzają się między innymi farby wodorozcieńczalne. Pamiętać musimy o tym, że wśród dzieci są też uczuleniowcy. Dlatego tak ważny jest wybór bezpiecznych farb.

Zalety

Wykorzystanie muralu jako dekoracji wszystkich sal dla dzieci to świetny patent na wyróżnienie się na tle innych tego typu miejsc, a obecnie ma to gigantyczne znacznie. Brzdące zwrócą uwagę na piękne motywy,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można optycznie dodać nawet kilka metrów, czy ukryć jej mankamenty. Wprawieni artyści mają w zanadrzu wiele technik, które uatrakcyjnią przestrzeń, jedna z nich jest efekt trójwymiarowości.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Wielu malarzy artystów zachęca do skorzystania ze swoich usług. Tego typu inwestycja z całą pewnością umili czas dzieciom, a to przecież chodzi. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Umilenie czasu dzieciom, poprzez udekorowanie ścian ważne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Dzięki takim prostym zabiegom można wywołać uśmiech na dziecięcych twarzach i podprawić humor.

Malowanie bawialni na wiele okazji —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/