Kurs pływania dla niemowląt Toruń

Szukamy dobrego dentysty, na co zwrócić uwagę
Styczeń 29, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszki ortopedyczne – jak wybrać
Luty 15, 2019

Kurs pływania dla niemowląt Toruń

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od jakiegoś czasu nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen staje się zauważalny coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które pozwalają na naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych pociech, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki świetnie się przy tym bawią. Pobyt w wodzie jest dla nich przyjemnym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w w przybliżeniu pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio dopasowana. Maluch może uczestniczyć w takich zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj niknie tuż po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeśli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą ciągnąć za sobą ogromny stres, zarówno dla matki jak i szkraba. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun też bierze aktywny udział w szkółce. Wymagany jest prysznic przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy szkrab powinien się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest dużą ilością nowych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i fantastycznie się bawią, dodatkowo mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią do czynienia. Dobrze jest nie bać się podczas urlopu wskoczyć do jeziora, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też komuś pomóc, czy mieć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył jeszcze bardzo długo, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak dobrze jest rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie przyjaźni. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Maluszki widzą, że doskonała zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chętnie z niego wychodzić, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, słuchaniem poleceń oraz koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma samych zalet. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też na zawsze zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo istotny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Toruń Szkoła pływania Logafit