Pomoc adwokata – nowe i stare długi

prawnik toruń kancelaria adwokacka odszkodowania adwokat sprawy sądowe
Dochodzenie odszkodowań – warto wybrać kancelarię adwokacką
Kwiecień 28, 2017
dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Oprawa muzyczna wesel – DJ, konferansjer i wodzirej
Maj 4, 2017

Pomoc adwokata – nowe i stare długi

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

kancelaria adwokacka bydgoszcz prawnik usługi adwokat kancelaria

Jak wygląda „ściąganie” długów przez firmy windykacyjne?

Pokaźna liczba firm dochodzących wierzytelności jest prowadzona poprzez osoby, które ukończyły studia prawnicze, jednak nie posiadają aplikacji. Więc posiadają orientacyjną wiedzę z zakresu kodeksu cywilnego. Nabywanie rozmaitego typu zadłużeń wymaga pełniejszego poświęcenia oraz wyczucia, którego w ogóle nie możemy uzyskać w inny sposób, jak na praktyk w kancelarii u wyuczonych znajomych po fachu. Tutaj niezbędny jest adwokat, który niewątpliwie będzie rozumiał, które ruchy powinno się zrobić. Placówki odzyskujące długi przeważnie nie biorą minimalnej „zaliczki” i wyrażają zgodę jedynie na procent od zainkasowanego długu. Najczęściej jest to od 15% do 50% całej sumy. To naturalnie fakty odnoszące się do Klientów. Oni wcale nie muszą praktycznie podejmować żadnych czynności, poza wyczekiwaniem na wypłacenie części wierzytelności przez omawianą placówkę. Natomiast co w tym czasie dzieje się z wierzycielem?

Wezwanie do zapłaty, czyli niekończące się listy, e-maile i telefony

Należy w tym miejscu wyróżnić dwie sprawy: kiedy którakolwiek osoba ledwo co została dłużnikiem oraz długi przedawnione, jakich zupełnie nie należy opłacać. Jeżeli chodzi o pierwszy przypadek, to trasat musi opłacić nieuregulowane wierzytelności pod rygorem rozprawy sądowej, ogłoszenia orzeczenia, odebrania wszelkich funduszy poprzez komornika oraz w rezultacie uiszczenia o wiele wyższej sumy niż źródłowa. W drugiej sytuacji w ogóle nie trzeba regulować wierzytelności – taką wskazówkę uzyskamy od dowolnego prawnika. Niestety większość firm dochodzących wierzytelności nie wnosi już o spłatę omawianego zadłużenia, lecz terroryzuje wierzycieli złymi rezultatami ich niezapłacenia. Przeprowadzają to przy pomocy listów, które non stop wpadają do skrzynki na korespondencję, kilku analogicznych informacji e-mail oraz uciążliwych kontaktów telefonicznych z numerów zastrzeżonych. Nierzadko listy są sprecyzowane w taki sposób, aby trasat wpadł na to, iż naprawdę powinien coś uiścić. Pełno w nich niejasnych dla „zwykłego zjadacza chleba” sformułowań typu „sekurytyzacja” i „fundusz zamknięty”. Co właściwie w niniejszej sytuacji trzeba zrobić?

Kiedy faktycznie mamy dług do zapłacenia

W takiej sytuacji musimy uzyskać pozew o zapłatę z sądu (jeśli zadłużenia uprzednio nie uregulowaliśmy). Jakiegokolwiek dokumentów z sądu nie wolno ignorować, bo po pewnym czasie (uprawomocnienie) posiada ono moc wykonawczą. Jeżeli informacje ujęte w pozwie są fałszywe lub dołożono do pozwu nieprawdziwe papiery – tym bardziej należy zareagować. Dłużnik ma podstawę, aby się wzbraniać, przykładowo gdy doszło do unieważnienia zadłużeń. W tej okoliczności należałoby zaczerpnąć z usługi prawnej bądź udać się do znalezionej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, jaka objaśni nam, jakie propozycje będą najprzydatniejsze. Cesjonariusz, który dochodzi własnych należności, posiada obowiązek pokazać w sądzie dowody, przykładowo zarejestrowany mandat za przejście obok pasów dla pieszych.

Prosta sytuacja z długami przedawnionymi

Firmy odzyskujące długi nie posiadają zupełnie żadnych pozwoleń. Ma je trybunał, komornik, obrońca – lecz nie spółka zajmująca się inkasowaniem przedawnionych zadłużeń. Jeśli zatem otrzymaliśmy zalecenie do zapłaty od omawianego podmiotu, nie należy dokonywać tychże ruchów:

1. Po prostu nie możemy reagować na powiadomienia, e-maile oraz odbierać komórki, bo będzie to jednoznaczne z funkcjonowaniem zadłużenia (którego wcale nie powinniśmy płacić)

2. Jeśli opisana firma umawia się telefonicznie, musimy mieć świadomość, iż cała dyskusja będzie utrwalona – a to w dużej części przypadków może naturalnie skomplikować naszą sytuację. Po prostu nie pozwalajmy się nagrywać, wcale nie wchodźmy w zbędne konwersacje z windykatorami pracującymi w telemarketingu. Zwyczajnie przerwijmy połączenie, w szczególności jeśli nie nie uwidacznia się określony numer telefonu.

3. Nie dajmy się terroryzować! W sytuacji przedawnionych długów w żadnym przypadku nie przekazujmy pism odwoławczych, próśb zwracania zadłużenia rozłożonego na raty, oferty przełożenia czasu zwrotu długu itd. Nie dajmy się też nabrać na proces pojednawczy, a więc „promocje” oraz „upusty” dotyczące przedawnionych zadłużeń.

4. Nie przelewajmy jakiejkolwiek kwoty na konto instytucji windykacyjnej, choćby kilku złotych. Bowiem wówczas wystartuje cała machina odbierania wierzytelności. Sfinansowanie chociażby nadzwyczaj niskiej kwoty jest równoznaczne z tym, iż wierzytelność akceptujemy.

5. W przypadku kiedy przyjęliśmy tajemnicze zawiadomienie, zwróćmy się do adwokata, który wyłoży nam szczegółowe jego fragmenty.

Powinniśmy też pamiętać o tym, iż zadłużenia nieaktualne możemy sfinansować dobrowolnie. Środki nie znajdą się jednakże na koncie pierwszego pożyczkodawcy, ale jednostki, jaka ów dług w późniejszym okresie kupiła. Dobrze jest w tym przypadku zadać sobie ważne pytanie: czy powinniśmy płacić? Opłacenie prawdziwemu kredytorowi przedawnionego długu ma sens, tymczasem płacenie placówkom, jakie od siebie wzajemnie kupują długi oraz liczą na gwałtowny profit – pewnie nie. Szczególnie, że przeważająca część dopuszcza się naruszenia polskiego kodeksu.

Jeśli zaabsorbował Cię ten problem i zamierzasz sprawdzić, jak na przykład prezentuje się fachowa strona adwokata, możesz kliknąć w tym miejscu – Adwokat Bydgoszcz