Czy adwokat to zawód dla mnie?

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Jakie funkcje pełni notariusz?
Marzec 21, 2017
Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
Marzec 25, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń

Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń

Wielu uczniów zapytanych o to w jakim zawodzie chcą pracować jak dorosną, od razu odpowiada – adwokat. Tak samo jest z uczniami 18 lat. Uczące się jeszcze osoby oglądając nie zawsze zgodne z rzeczywistością filmy, zachwycają się codziennością prawników. Funkcja ta niesie za sobą za równo korzyści jak i zdecydowane wady. Na pewno praca w wymiarze sprawiedliwości daje dużo satysfakcji nie tylko emocjonalnej, ale również materialnej. Prawnicy nie narzekają na rutynę, to trzeba przyznać na samym początku. Jednak czy taka praca jest dla Ciebie korzystna?

Będąc na progu dojrzałości nie masz pewności jeszcze co chcesz robić przez resztę życia. Prawdopodobnie nie masz nawet pojęcia co będziesz robić w następnym tygodniu, a co dopiero w tak długofalowym okresie jak 5 następnych lat. Nie smuć się, nie jesteś sam. Wielu ludzi zdając egzamin maturalny ma prawdziwy kłopot z wyborem ścieżki edukacji zawodowej. Z jednej strony ekscytują nas dobrze odpłatne funkcje, natomiast z drugiej nie chcemy porzucać swoich pasji z względu sporych zarobków. Jeżeli chcesz postawić na pracę w kancelarii prawnej poczytaj ten artykuł omawiający zawód adwokata. i struktury sądownictwa polskiego. Mamy nadzieję, że rozważysz wszystkie plusy i minusy, a Twoja decyzja o przyszłej pracy będzie wzmocniona szczegółową analizą i logicznymi argumentami, które w pracy adwokata są równorzędnie konieczne.

Jak zostać prawnikiem?

Jeśli jesteś w tym punkcie znaczy to, że początkowy krok w stronę kariery legislacyjnej został zrobiony. Musisz wiedzieć, że czeka Cię nie lada przeprawa przez 5 lat nauki na studiach i kilka lat aplikacji. Natomiast dalsza kariera w zawodzie prawnika zrekompensuje Tobie chwile spędzone na zdobywaniu wiedzy. Zacznijmy jednak od pierwszych czynności. Co musisz wykonać na początku? Naturalnie dopasować właściwą uczelnię. Studia prawnicze zapewniane są zarówno przez publiczne, jak i prywatne placówki w systemie dziennym i niestacjonarnym. Najlepiej wybrać szkołę publiczną, gdzie nie musisz płacić za zajęcia. Jeżeli wprawdzie masz zamiar pracować w trakcie studiów musisz wiedzieć, ze na pewnych uniwersytetach połączenie tych dwóch rzeczy może być ciężkie. W takiej sytuacji warto rozważyć studia zaoczne, czyli zajęciach weekendowych lub wieczorowych. Wiadomo są one płatne.

W trakcie nauki w szkole wyższej będziesz miał do czynienia z takimi przedmiotami jak prawo karne, prawo cywilne, prawo administracyjne, jak i prawo międzynarodowe. Jakakolwiek z tych gałęzi da Ci podstawy do pełnienia funkcji w wymiarze sprawiedliwości. Od Twoich zainteresowań zależne jest którą z dyscyplin prawa wybierzesz na swoją specjalizację. Nie zapomnij lepiej znać się szczegółowo na 1 kwestii, niż na kilku średnio. W pracy prawnika to wiedza jest kluczem do sukcesu, więc zadbaj o to żeby w trakcie nauki poszerzać ją jak najmocniej. Po pięciu latach czeka Cię obrona pracy magisterskiej. W prawdzie Ty określasz problematykę pracy na zakończenie studiów. Sam egzamin magisterski jest dość komfortowy. Prawdziwe zaczynają się po tym czasie, kiedy powinieneś rozstrzygnąć na jaką aplikację chciałbyś się dostać. Możemy wymienić sześć najbardziej kluczowych – adwokacką, radcowską, komorniczą, notarialną, prokuratorską i sędziowską. Aplikacja to coś na kształt praktyki zawodowej dla absolwentów studiów prawniczych. Na starcie wymagane jest zdanie egzaminu wstępnego, a po odbytej aplikacji musisz zdać egzamin rozliczeniowe, który jest dość skomplikowany. Jednakże po pozytywnym wyniku rozpościera się przed Tobą ścieżka do kariery w wskazanym zawodzie prawniczym.

Adwokat – obrońca sądowy

Po przebyciu praktyki aplikacyjnej otrzymujesz upoważnienie do uprawiania danego zawodu – sędziego, komornika, lub też adwokata. Adwokat jest ogólnie najbardziej rozwiniętą specjalizacją, ponieważ zarówno może dostarczać porady prawne, jak i prezentować swoich Klientów w trakcie procesu sądowego. Powiązany jest z dziedziną prawa karnego, jak i prawa prywatnego. Może więc z jednej strony stać się mecenasem podejrzanego o przestępstwo z kodeksu karnego, jak i zastępcą procesowym osoby zaskarżonej w związku z czynem wyszczególnionym w kodeksie cywilnym. Adwokat może realizować indywidualną kancelarię adwokacką, lub być pracownikiem w innym biurze prawnym, lub na przykład w jednostce międzynarodowej.

Prawnik to bardzo interesujący i zobowiązujący zawód, w którym zazwyczaj trzeba ukrywać emocje. Z całkowitą pewnością nie jest to zawód dla osób o słabych nerwach. Jeżeli potrafisz analizować problemy, obserwować zjawiska z dystansu, łatwo zapamiętujesz informacje i jesteś tolerancyjny w stosunku do drugiego człowieka, przypuszczalnie zawód adwokata jest doskonały rozwiązaniem dla Ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działalności adwokatów, przejdź na stronę doświadczonej kancelarii adwokackiej Ius Cogens z Torunia. W podstronie Blog odnajdziesz pełny wachlarz fascynujących porad prawnych.

Kancelaria adwokacka Ius Cogens zajmuje się prowadzeniem zleceń związanych z prawem karnym i cywilnym. Doskonali adwokaci oferują wysokiej klasy doradztwo prawnicze , a także zastępstwo sądowe przed sądami powszechnymi w każdej instancji, instytucjami samorządowymi i urzędami, zawsze tam gdzie rządzi litera prawa. Kliknij na tą stronę i poznaj nową jakość usług prawnych: Adwokat