Dekoracje weselne kościołów

Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Zabiegi stomatologiczne Toruń
Sierpień 16, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem
Liposukcja bez operacji Toruń
Sierpień 29, 2019

Dekoracje weselne kościołów

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow

Planowanie ślubu nie ma miejsca, bez planowania dekoracji na wesele, które będą wszechobecne podczas ceremonii. Ogromny wybór dodatków, którymi można uświetnić wystój sali, kościoła czy samochodu, będzie pomocą w przygotowaniu idealnej uroczystości. Dekoracje na wesele nie muszą być jednak wyszukane, ani drogie, by były doskonałym elementem wystroju wnętrz, robiły wrażenie oraz były dobrze wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej zdecydować się na te elementy, jakie będą odpowiadały parze młodej oraz uwydatnią charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji ślubnych w kościele jest stworzenie przyjemnego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza kościoła, by mogły dodać piękna i wyjątkowości ceremonii ślubnej, trzeba pamiętać, że nie może być ich przesadnie dużo, żeby nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się głównie na ozdabianiu ołtarza, drogi do niego i naw bocznych. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się świece, kwiaty i szarfy.

Świeczki, świeczniki, latarenki

Świece nadają wnętrzu niepowtarzalny klimat, szczególnie w półmroku panującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie miejsc, pozwoli na niezwykłe oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, by były one rozmieszczone z głową, aby nie przeszkadzały gościom w komfortowym poruszaniu się oraz nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele wspaniałych świeczników i latarenek, które nie tylko dodadzą uroku wystrojowi, ale również zabezpieczą przed kapaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, dywany

Przeważnie szarfy i wstęgi wykonuje się z satyny lub tiulu. Rozwiesza się je podłużnie względem ławek, aby stworzyć korytarz, jakim para młoda podejdzie do ołtarza albo przy samym ołtarzu. Wstęgi mogą być gładkie, jednak równie dobrze można dodatkowo udekorować je kokardami, kwiatami lub innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można pokryć chodnikiem lub dywanem, który uświetni wygląd przejścia i doda mu eleganckiego stylu. Zazwyczaj takie chodniki są w kolorze białym lub czerwonym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Bukiety i kwiaty mają duże zastosowanie. Będą odpowiednie we wszystkich miejscach, jakie para młoda zamierza ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej postawić na mniej kwiatów żywych i nie stosować sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach i przy ołtarzu. Często rozrzuca się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Nie wolno przedobrzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą już być przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole to kwiatowe łuki wyłożone kwiatowymi kompozycjami, które można umieścić nie tylko w kościele. Ta dekoracja na ślub uświetni też wystrój sali lub będzie przyjemnym tłem do zdjęć weselnych. Niestety, jest to dość kosztowna ozdoba.

DEKORACJE WESELNE NA SAMOCHÓD

Dekorując samochód też można popisać się kreatywnością. By ten pomysł nie kończył się na wynajęciu limuzyny, można ją także udekorować różnego rodzaju spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Nadal do najpopularniejszych ślubnych ozdób samochodowych należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przypina się z tyłu auta i są one dostępne w wielu kolorach i wzorach oraz mogą mieć zabawne nadruki. Tak samo dużym zainteresowaniem ciągle cieszą się także wstęgi na maskę samochodu, które można ozdobić kwiatami, kokardami, koralikami nawet balonami i innymi drobnymi ozdobami.

Naklejki i tablice rejestracyjne

Zarówno tablice rejestracyjne jak i naklejki są dostępne w gotowych oraz spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z atrakcyjnymi grafikami weselnymi, które wpasują się w motyw przewodni uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które ozdobią salę weselną, są kluczowym elementem, o którym trzeba zdecydować, planując ślub. Głównym priorytetem jest dekoracja stołów, a potem otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Dużą rolę spełniają tu często kompozycje kwiatowe, choć w bardziej nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się także aranżacja świateł scenicznych, które stworzą niesamowitą atmosferę. Wszystko zależy od motywu przewodniego, jaki interesuje parę młodą.

Otoczenie

Wystrój otoczenia zwykle opiera się na motywie przewodnim wesela. Inaczej zostanie udekorowana ze względu na miejsce wesela, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań pary młodej. Każdy z tych elementów musi wzajemnie łączyć się tak, by zbudować niepowtarzalny klimat. W tym przypadku ważny jest dobór kwiatów, oświetlenia, dekoracyjnych materiałów i wszelkich wiszących dodatków np. balonów, girland, czy rozet.

Stoły

Stół z zazwyczaj ma największą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przygotowanie go wymaga dbałości o detale. Wśród najważniejszych dekoracji na stół są nie tylko piękne serwetki, winietki, czy zastawa stołowa. Będą się tam też niewielkie podarunki dla gości, obrusy, i bieżniki, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są również śmieszne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela albo podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najczęściej wykorzystywaną dekoracją ślubną są pokrowce, jakie dobiera się pod względem kolorów i wzorów. Dodatkowo jest sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych świateł, girland i oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród różnych dodatków, zwykle dostępna jest także księga gości na wyjątkowe życzenia oraz ankiety i plakaty, które staną się wzruszającą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki śmiesznym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami na wesele jest mnóstwo i z pewnością każda para znajdzie coś w swoim guście.

Dekoracje weselne Toruń